Latvijas Orķestru asociācija

Latvijas Orķestru asociācija

Biedrība Latvijas Orķestru asociācija (LOA) ir dibināta 2012. gada 24. oktobrī. Kā sabiedriska organizācija tā apvieno 800 mūziķus no 27 Latvijas jauniešu un amatieru simfoniskajiem un kamerorķestriem. LOA biedri ir 10 simfoniskie orķestri, 15 kamerorķestri un 2 stīgu orķestri no visiem Latvijas reģioniem. 


Savas pastāvēšanas laikā esam realizējuši trīs vērienīgus festivālus – I LOA festivālu Rēzeknē, Latgales Vēstniecībā GORS (2013), II LOA festivālu Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē (2015) un I Baltijas valstu jauniešu un amatieru simfonisko orķestru festivālu Daugavpilī (2016), kā arī veiksmīgi iekļāvušies Dziesmu un deju svētku kustībā, ko apliecināja XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku apvienoto simfonisko orķestru koncerts Tūkstošbalsu simfonija Lielajā ģildē (2015). 


Mūsu sadarbības partneri ir Valsts izglītības satura centrs (VISC), Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC), Eiropas Orķestru federācija (EOFed) un Igaunijas Simfonisko orķestru asociācija (ESOL). Kopš 2015. gada LOA ir EOFed biedrs. 


Latvijas Orķestru asociācijas mērķi:

 

veicināt un attīstīt Latvijas jauniešu un amatieru simfonisko orķestru, kamerorķestru un stīgu orķestru radošo darbību Latvijā un ārpus tās robežām;

sekmēt jaunu simfonisko orķestru, kamerorķestru un stīgu orķestru dibināšanu Latvijā;

veidot un uzturēt izpratni par kolektīvās muzicēšanas nozīmību Latvijā un pasaulē;

veicināt reģionālo kultūrpolitiku un sabiedrības integrācijas procesus Latvijā.