Latvijas Orķestru asociācija

Lielkoncerts SVĒTKI AR ORĶESTRI

Koncertcikla Dzimuši Latvijā ietvaros, šīgada 4. maijā plkst. 16.00 koncertzālē Lielā ģilde notiks lielkoncerts Svētki ar orķestri, kas būs Latvijas jauniešu simfonisko un kamerorķestru muzikāls sveiciens un veltījums Latvijas valsts simtgadei. Koncertā piedalīsies 700 dalībnieki no 23 Latvijas jauniešu simfoniskajiem un kamerorķestriem.

 

Koncerta dalībnieki ir augstskolu, vidusskolu, mūzikas un mākslas skolu, kā arī dažādu kultūras iestāžu kolektīvi no visiem Latvijas reģioniem. Jaunie mūziķi kopā veidos sešus apvienotos simfoniskos orķestrus, kurus vadīs virsdiriģenti: Haralds Bāzdiņš, Mārtiņš Bergs, Guntars Bernāts, Aivars Broks, Normunds Dreģis, Jēkabs Jančevskis, Pēteris Plūme, Andris Riekstiņš un Boļeslavs Voļaks.

Izvirzot kopīgus mērķus un uzdevumus, šie orķestri jau vairāku gadu garumā ir veiksmīgi saliedējušies Latvijas Orķestru asociācijā un gan katrs atsevišķi, gan sadarbībā veidojot apvienotos simfoniskos orķestrus, apliecinājuši savu māksliniecisko varēšanu dažādos lokāla un starptautiska mēroga festivālos, kā arī iekļāvušies Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kustībā.

Koncerta programmā skanēs latviešu klasiķu - Andreja Jurjāna, Jāzepa Vītola, Jēkaba Mediņa, kā arī Jāņa Ivanova, Ādolfa Skultes, Elgas Īgenbergas, Valda Breģa, Romualda Kalsona, Imanta Kalniņa un Aivara Broka mūzika. Īpašs notikums būs latviešu komponistu - Daces Aperānes, Andra Riekstiņa, Ērika Ešenvalda, Jēkaba Nīmaņa un Jēkaba Jančevska jaundarbu pirmatskaņojumi.

 

Ikviens interesents laipni aicināts uz Latvijas jauniešu simfonisko orķestru lielkoncertu Svētki ar orķestri 4. maijā plkst. 16.00 koncertzālē Lielā ģilde.

Koncertu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas Orķestru asociāciju. Koncerta idejas autors un mākslinieciskais vadītājs Normunds Dreģis, režisors Jānis Siliņš, producents Andis Groza.

 

 

Pievienots: 27/04/2018 11:54
Autors: Normunds Dreģis