Latvijas Orķestru asociācija

III Latvijas Orķestru asociācijas festivāls

LOA 2017 plakats

 

 

2017. gada 10. - 11. novembrī Vidzemes reģionā un Vidzemes koncertzālē Cēsis

 

Latvijas Orķestru asociācija (LOA) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru, p/a Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolu un Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolu organizē III Latvijas Orķestru asociācijas festivālu, kurā kopā piedalīsies 700 dalībnieku no 22 Latvijas jauniešu un amatieru simfoniskajiem un kamerorķestriem. Festivāla koncertos skanēs latviešu klasiķu un mūsdienu komponistu oriģinālmūzika, latviešu tautas dziesmu apdares, kā arī pasaules mūzikas akadēmisko žanru pērles un populāru melodiju aranžējumi jauniešu orķestriem.

 

III LOA festivāla galvenie mērķi: valstiskā līmenī popularizēt Latvijas jauniešu un amatieru orķestru kustību, veicināt orķestru radošā potenciāla attīstību un savstarpējo sadarbību, kā arī aktualizēt kolektīvās muzicēšanas nozīmību kultūrizglītības nozarē.

 

Festivāla laikā notiks arī apvienoto simfonisko orķestru meistarklases, kuras vadīs diriģenti: Haralds Bārzdiņš, Mārtiņš Bergs, Guntars Bernāts, Aivars Broks, Normunds Dreģis, Pēteris Plūme, Laura Staša, Boļeslavs Voļaks.

 

Ikviens interesents laipni aicināts uz III LOA festivāla koncertiem 10. novembrī Madonā, Cesvainē, Ērgļos, Vecpiebalgā, Limbažos un Rūjienā, savukārt 11. novembrī plkst. 14.00 uz festivāla noslēguma koncertu Svētki ar orķestri Vidzemes koncertzālē Cēsis, kas būs kā ieskaņa gaidāmajam Latvijas simtgades koncertam 2018. gada 4. maijā Rīgā.

 

III LOA festivālu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Vidzemes plānošanas reģions, Cēsu novada pašvaldība un Jaunrades fonds.

Pievienots: 28/06/2017 20:52
Autors: Normunds Dreģis