Latvijas Orķestru asociācija

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku simfonisko orķestru modelēšanas koncerts

2014. gada 5. aprīlī Lielajā ģildē kopā pulcējās bērnu un jauniešu, kā arī vairāku amatieru simfonisko orķestru dalībnieki no visas Latvijas. Uz skatuves kāpa ap 600 dalībnieku no 8 simfoniskajiem orķestriem, 15 kamerorķestriem, viena stīgu orķestra un vijolnieku ansambļa.

Gatavojoties 2015. gadā gaidāmajiem 11. Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Latvijas Orķestru asociāciju noorganizēja svētku programmas modelēšanas koncertu, lai novērtētu šīs programmas piemērotību dziesmu svētkiem.

Kā uzsver Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Viesturs Gailis: „Modelēšanas koncerts, kurā savu sniegumu un izvēlēto repertuāru demonstrēja seši apvienotie simfoniskie orķestri un Rīgas 6. vidusskolas simfoniskais orķestris, vispirms jau pārsteidza ar kuplo orķestru kopskaitu un arī jauno mūziķu skaitu tajos. Sevišķi prieks par reģionu pārstāvniecību – no koncertā pārstāvētajiem 24 orķestriem 16 darbojas ārpus Rīgas. Tas dod pārliecību, ka muzikālās izglītības un akadēmiskās mūzikas tradīciju kopšanas entuziasms attīstās visā Latvijā".

V.Gailis akcentē: „Ja Valsts Izglītības satura centrs ar šo orķestru darba stimulēšanu, rīkojot un finansējot regulārus jauniešu simfonisko orķestru konkursus, nodarbojas jau pasen, tad, diriģenta Normunda Dreģa iniciētā un ļoti aktīvi savu darbu uzsākusī Latvijas Orķestru asociācija, kas darbojas pavisam nesen, ir paveikusi lielu darbu saliedējot un koordinējot orķestru darbību Latvijā. Bija patīkami klausīties un skatīties ar kādu entuziasmu un atbildību jaunie mūziķi izpildīja savu diriģentu piedāvāto repertuāru. Jauniešu entuziasms aizrāva arī publiku, ar uzviju kompensējot skaņdarbu tehniskās grūtības. Kopumā koncerts atstāja emocionāli pacilātu iespaidu un pārliecību, ka, izanalizējot tur skanējušo, diriģenti atradīs interesantu programmu un izlīdzsvarotu uzstāšanās koncepciju skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku simfonisko orķestru koncertam 2015. gadā”. 

Auriga Jermaka, muzikoloģe
"Partita" Nr.148 2014

 

Pievienots: 11/09/2014 19:20
Autors: Normunds Dreģis