Latvijas Orķestru asociācija

Priekules Mūzikas un mākslas skolas kamerorķestris attēls

Priekules Mūzikas un mākslas skolas kamerorķestris

Priekules Mūzikas un mākslas skolas kamerorķestris savu darbību uzsācis 2011.gada oktobrī. Tajā muzicē gan  skolas audzēkņi, gan skolotāji un absolventi, kas pārstāv dažādus instrumentus – vijoles, flautas, klarnetes, oboja, saksofoni, klavieres, elektriskā ģitāra, marimba.

Orķestra diriģents ir skolas absolvents Mārtiņš Bergs. Audzēkņus sagatavot palīdz vijoļspēles skolotāja Indra Andersone, sitamo instrumentu spēles skolotājs Edgars Šmiukšis un  pūšamo instrumentu spēles skolotājas Andra Zabe un Ivonna Rozentāle.

2012.gads orķestrim ir bijis ļoti interesants un radošs. 4.februārī, pēc 4 mēnešu darbošanās, jau pirmā uzstāšanās Priekules pilsētas dzimšanas dienas koncertā. Aprīlī mūziķi piedalījās Rojas Mūzikas un mākslas skolas 45.gadu jubilejas pasākumā, bet decembrī – koncertā „Vai tu zini, kādā krāsā ir klusums un brīnums?” Priekules kultūras namā, kurā skanēja gan skaņdarbi orķestrim, gan Ziemassvētku dziesmas kopā ar skolas kori.

2013.gada aprīlī orķestris kopā ar orķestriem no Rojas Mūzikas un mākslas skolas, Ventspils mūzikas vidusskolas, E.Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas sagatavoja koncertprogrammu Priekules Mūzikas un mākslas skolas 45.gadu jubilejas koncertam.

Tajā skanēja klasiskās mūzikas skaņdarbi, latviešu komponistu skaņdarbi un dziesmas, kā arī populārās mūzikas skaņdarbi. Kopā ar orķestri uzstājās solisti, kori un vokāli instrumentālā grupa.