Latvijas Orķestru asociācija

Kamerorķestris ARMONICO attēls

Kamerorķestris ARMONICO

 

Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas kamerorķestris ARMONICO dibināts 1993. gadā un tajā kopā muzicē skolas audzēkņi no 11 līdz 18 gadu vecumam, kā arī absolventi un pedagogi. Kopš 2004. gada kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Normunds Dreģis. Kamerorķestris ir uzstājies prestižākajās Rīgas koncertzālēs, sniedzis koncertus vairākās Latvijas pilsētās, kā arī Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Francijā un Zviedrijā.

 

Ievērojamākie kamerorķestra panākumi ir I pakāpes diploms ar izcilību Latvijas izglītības iestāžu simfonisko un kamerorķestru konkursā (2015), I vieta Latvijas mūzikas skolu stīgu orķestru konkursā Musica da Camera (2013), laureāta diploms III Starptautiskajā kamermūzikas festivālā-konkursā Fiori Musicali Šauļos, Lietuva (2011), I pakāpes diploms Latvijas izglītības iestāžu simfonisko orķestru un kamerorķestru festivālā-konkursā (2012, 2008) un I vieta Latvijas mūzikas skolu kamerorķestru valsts konkursā (2004).

 

Diriģenta Normunda Dreģa darbības laikā ir notikusi gan kamerorķestra sastāva, gan repertuāra paplašināšana, kā arī lielāka uzmanība pievērsta latviešu komponistu mūzikai. Radoši sekmīga sadarbība izveidojusies ar komponistiem Ilzi Arni, Ilonu Breģi, Daci Aperāni, Indru Riši, Dzintru Kurmi-Gedroicu, Georgu Pelēci, Imantu Zemzari, Jāni Zandbergu, Andri Vecumnieku, Ingmaru Zemzari, Andri Balodi u.c. Kamerorķestris sadarbojies ar solistiem Antru un Normundu Vīksnēm, Sonoru Vaici, Kristīni Gailīti, Antru Bigaču, Evitu Zālīti, Anci Krauzi, Jolantu Strikaiti, Initu Āboliņu, Arti Sīmani, Oskaru Petrauski, Miku Vilsonu, Juri Ādamsonu, Juri Vizbuli, kā arī ar vokālo grupu Putni, pūšaminstrumentu kvintetu Armaiti (Francija), Turku konservatorijas kamerorķestri (Somija), Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu kori, flautu ansambli Con Anima un Rīgas Skolēnu pils jaukto kori Rīga.

Kamerorķestris ir piedalījies XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku apvienoto simfonisko orķestru koncertā Tūkstošbalsu simfonija un Garīgās mūzikas koncertā Lūgšana Latvijai (2015), IX Eiropas orķestru festivālā Tallinā, Igaunija (2012), festivālā Francijas pavasaris (2007), V Introvertās mūzikas festivālā (2006), Starptautiskajā kamermūzikas festivālā Festari (2006), XIX Starptautiskajā mūzikas festivālā Belforā, Francija (2005).

Projekta Atvērsim pasauli iespējām un prasmēm ietvaros, kamerorķestris sadarbībā ar profesionāliem solistiem piedalījies Volfganga Amadeja Mocarta operas Bastjēns un Bastjenna iestudējumā Rīgas Latviešu biedrībā (2014).

Kopš 2012. gada kamerorķestris ARMONICO ir Latvijas Orķestru asociācijas (LOA) un Eiropas Orķestru Federācijas (EOFed) biedrs.

Kopš 2009. gada, sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrību, Latvijas Bērnu fondu, Strazdumuižas internātvidusskolu un Rehabilitācijas centru Mēs esam līdzās, kamerorķestris regulāri piedalās labdarības koncertos.

DVD formātā ir izdota Volfganga Amadeja Mocarta dziesmuspēle Bastjēns un Bastjenna (2014), labdarības koncerti Adventa Gaismā (2010, 2011) un kompaktdisks Armonico (2007).

 

Vairāk info:

www.jmr1ms.armonico.lv