Latvijas Orķestru asociācija

Rīgas 6. vidusskolas simfoniskais orķestris attēls

Rīgas 6. vidusskolas simfoniskais orķestris

Jau 20 gadus simfoniskais orķestris muzikāli bagātina gandrīz ikvienu Rīgas 6. vidusskolas svinīgo vai reprezentācijas pasākumu, piedalās dažādos projektos, sniedz koncertus ārpus skolas. Par tradicionāliem uzskatāmi Skolotāju dienas, 18. novembra, Ziemassvētku un Zaļās ceturtdienas koncerti. Simfoniskajā orķestrī spēlē astoņdesmit 5. - 9. klašu skolēni. Talantīgākajiem jauniešiem 9. klases noslēguma eksāmenā tiek piedāvāta iespēja gūt neaizmirstamu pieredzi, atskaņojot solo skaņdarbus ar orķestra pavadījumu.
Rīgas 6. vidusskolas simfoniskais orķestris ir kodols tam, ko saucam par Dziesmusvētku orķestri. Pulcējoties jaunajiem mūziķiem no Rīgas un Rīgas rajona mūzikas skolām, tika izveidots apvienotais simfoniskais orķestris, kas atskaņoja kora dziesmu pavadījumus IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos 2005. gadā, šo tradīciju turpinot arī X un XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Kā īpaši skaisti un muzikāli augstvērtīgi koncerti jāizceļ bērnu un jauniešu simfonisko orķestru lielkoncerts Tūkstošbalsu simfonija Lielajā Ģildē un Lūgšana Latvijai Rīgas Svētā Pētera baznīcā 2015. gada vasarā. Simfoniskais orķestris ir uzstājies Latvijas Televīzijas rīkotajā šovā Lai top!, kā arī veiksmīgi piedalījies Andreja Jansona mūziklā Sprīdītis, kurš notika Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē.

Rīgas 6. simfonisko orķestri no 1997. gada līdz šim brīdim vada skolas direktors, diriģents Haralds Bārzdiņš. Pēdējos gados darbam ar orķestri tiek piesaistīti diriģenti Guntis Kuzma un Ārijs Šķepasts. Simfoniskā orķestra instrumentu grupu darbus vada skolas instrumentu spēles pedagogi.Kopš 2017. gada simfoniskais orķestris ir Latvijas Orķestru asociācijas biedrs.