Latvijas Orķestru asociācija

Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas kamerorķestris ARMONICO attēls

Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas kamerorķestris ARMONICO

 

Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas kamerorķestris ARMONICO dibināts 1993. gadā un tajā kopā muzicē skolas audzēkņi un absolventi. Kopš 2004. gada kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Normunds Dreģis. Kamerorķestris ir uzstājies prestižākajās Rīgas koncertzālēs, sniedzis koncertus vairākās Latvijas pilsētās, kā arī Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Francijā, Zviedrijā un Somijā. 

 

Kamerorķestris ir vairāku valsts mēroga un starptautisku konkursu laureāts, tostarp iegūts I pakāpes diploms VI Starptautiskajā Jana Sibēliusa konkursā Turku, Somija (2018), I pakāpes diploms ar izcilību Latvijas izglītības iestāžu simfonisko orķestru un kamerorķestru konkursskatē (2018, 2015), laureāta diploms III Starptautiskajā kamermūzikas festivālā - konkursā Fiori Musicali Šauļos, Lietuva (2011), I vieta Latvijas mūzikas skolu kamerorķestru valsts konkursā (2004).

  

Diriģenta Normunda Dreģa darbības laikā ir notikusi gan kamerorķestra sastāva, gan repertuāra paplašināšana, kā arī lielāka uzmanība pievērsta latviešu komponistu mūzikai. Radoši sekmīga sadarbība izveidojusies ar komponistiem Ilzi Arni, Ilonu Breģi, Daci Aperāni, Indru Riši, Dzintru Kurmi-Gedroicu, Georgu Pelēci, Imantu Zemzari, Jāni Zandbergu, Andri Vecumnieku, Ingmaru Zemzari, Andri Balodi u.c. Kamerorķestris sadarbojies ar solistiem Antru un Normundu Vīksnēm, Sonoru Vaici, Kristīni Gailīti, Antru Bigaču, Evitu Zālīti, Anci Krauzi, Jolantu Strikaiti, Initu Āboliņu, Arti Sīmani, Oskaru Petrauski, Miku Vilsonu, Juri Ādamsonu, Juri Vizbuli, kā arī ar vokālo grupu Putni, pūšaminstrumentu kvintetu Armaiti (Francija), Turku konservatorijas kamerorķestri (Somija), Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu kori, flautu ansambli Con Anima un Rīgas Skolēnu pils jaukto kori Rīga.

 

Kamerorķestris ir piedalījies Starptautiskajā stīgu instrumentu ansambļu un orķestru festivālā Viļņā, Lietuva (2017, 2015), Jauniešu simfonisko orķestru lielkoncertā Svētki ar orķestri koncertzālē Lielā ģilde (2018). XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku apvienoto simfonisko orķestru koncertā Tūkstošbalsu simfonija un Garīgās mūzikas koncertā Lūgšana Latvijai (2015), Starptautiskajā kamermūzikas festivālā Festari (2017, 2014, 2006), IX Eiropas orķestru festivālā Tallinā, Igaunija (2012), festivālā Francijas pavasaris (2007), V Introvertās mūzikas festivālā (2006), XIX Starptautiskajā mūzikas festivālā Belforā, Francija (2005), kā arī visos Latvijas Orķestru asociācijas rīkotajos festivālos (2019, 2017, 2015, 2013).

 

Projekta Atvērsim pasauli iespējām un prasmēm ietvaros, kamerorķestris sadarbībā ar profesionāliem solistiem piedalījies Volfganga Amadeja Mocarta operas Bastjēns un Bastjenna iestudējumā Rīgas Latviešu biedrībā (2014).

Kopš 2012. gada kamerorķestris ARMONICO ir Latvijas Orķestru asociācijas un Eiropas Orķestru Federācijas biedrs.

Kopš 2009. gada, sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrību, Latvijas Bērnu fondu, Strazdumuižas internātvidusskolu un Rehabilitācijas centru Mēs esam līdzās, kamerorķestris regulāri piedalās labdarības koncertos.

DVD formātā ir izdota Volfganga Amadeja Mocarta dziesmuspēle Bastjēns un Bastjenna (2014), labdarības koncerti Adventa Gaismā (2010, 2011) un kompaktdisks Armonico (2007).

 

Vairāk info:

www.jmr1ms.armonico.lv